Friday, February 28, 2014

Links to bring Spring fasterI had planned to post a picture of the first almond trees in bloom, as I saw them since last week and couldn't believe my eyes. But the sunny days of February brought some rainy friends along, so let's wish for clear skies and warm rays to come visit again.

Meanwhile, here are some interesting things to help rush the coming of the new season:


Are you doing anything fun to feel the Spring come faster? Please do share in the comments!
Have a great weekend!

| Love, Lisa |

8 comments:

 1. Une ndryshova modelin e flokeve, besoj se mund te quhet :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Patjeter qe po! Ishte nje vendim i guximshem dhe fiks ne kohe ;)

   Delete
 2. Your posts are always inspiring.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Thank you Egi for reading! I always appreciate your comments :)

   Delete
 3. Per mua pranveren e sjell me shpejt ai qe quhet "spring cleaning", ne gjithe kuptimin e fjales.
  Madje, duke pergatitur shkrimin e ri me kete subjekt, e ndjeva se vertet eshte pranvere, ne shtepi dhe ne natyre :)

  Well done Lisa.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Te kuptoj shume mire ne kete pjese :) Edhe pse thjesht mendimi i "spring cleaning" per shtepine dhe garderoben eshte dreadful, paqja dhe freskia qe vjen pas saj jane totalisht pranverore!

   Delete
 4. Shume interesant blogu ! :D DO ta shtoj ne listen e blogeve qe ndjek. Nderkohe ky eshte blogu im i ri : http://shikushikus.blogspot.com/

  ReplyDelete
  Replies
  1. Te falenderoj per viziten dhe vleresimin Sara! Eshte kenaqesi te me lexosh.
   Po shkoj te zbuloj blogun tend. Te uroj suksese :)

   Delete

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...