Saturday, November 17, 2012

Links for the transition to holidays


It's almost the time for extra warmth at home and lots of magic around us. We are slowly becoming better people and everyone is somehow changing. For most of you this is a weekend of traveling, for others is just for resting, while a bunch are starting prepping their home for the upcoming holidays. 
To give all of you an extra hand, the links I have chosen for today are all seasonal appropriate, practical and inspirational and most importantly balancing your time between preparations and enjoying the true meaning of holidays (that blogs have destroyed - biggest paradox of the last 5 years).
May you all experience the start of transition for better this weekend!

Bonus: 


Don't forget to do something you love 
whenever you cross a couple of chores off your list ! 

| Love, Lisa |

2 comments:

 1. Ti tashme e di qe me pelqejne shume mesazhet qe jep ne pjesen me te madhe te posteve te tua :)Une e adhuroj periudhen e festave dhe muajin dhjetor. Meqe ne kete muaj kam dhe ditelindjen (ne 8) gjithmone ne familjen time ka qene tradite qe pema e vitit te ri behej qe ne ditet e para te dhjetorit, ne menyre qe per ditelindjen time te ishte gati. E nese per t'u pergatitur zgjedhim fillimin e dhjetorit,per ta hequr zgjedhim fundin e janarit :) Kjo sepse mua vertet me jep nje ndjesi shume pozitive pema e vitit te ri me gjithe zbukurimet, saqe dua ta kem sa me gjate pranine e saj ne shtepi. E sa i perket zbukurimeve, ato nuk mund vecse te ishin me ngjyra :) Edhe pse i nderroj here pas here zbukurimet, ne pergjithesi me pelqen kur kam nga te gjitha llojet, ngjyrat dhe modelet...Aaaa tani po me vjen deshira ta nis pemen direkt, qe kete fundjave :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. Edhe mua me ka kapur ndjesia e festave, biles qe sa hyri Nentori. Cdo vit une e ndjej diten qe me kap atmosfera, eshte dite e zakonshme, por sec ka nje ndjesi te ndryshme, ne pergjithesi eshte e vrenjtur, mban pak ere si zjarr me dru, ke nevoje per pak ajer te ngrohte dhe jeta te duket e bukur. Pastaj fillimi i zbukurimit te vitrinave dhe ambjenteve te tjera eshte magji per mua. Me behet qejfi qe dhe ti e ndjen atmosferen ne Tirane, edhe pse shume njerez e kane te veshtire, ashtu sic e kisha une para nja 7-8 vjetesh. Kete vit shpresoj te zbukurome dhe ne me heret.
   Te uroj nje fundjave te bukur!

   Delete

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...