Sunday, October 14, 2012

Weekend Links for doing

Image by me

This weekend has been all rainy and I have noticed people already not doing the same things like a few days ago. They still make the traffic unbearable on Saturday evening, but I think they are secretly loving staying home. 
Fall is here and rain will continue to make us want to stay in, so we have to remind ourselves that we still need to do outdoor things, entertain, try something new and enjoy quality time beside sleeping, watching tv and being lazy. There will be enough time for it in Winter, I hope. 
Here you go, do any of these before Monday:


Have a happy doing weekend :)

| Love, Lisa |

4 comments:

 1. Ne fakt une mezi e kam pritur kete kohen keshtu, te vrenjtur, me shi dhe nje nga kenaqesite me te medha qe ajo me jep eshte kur rri brenda ne shtepi dhe lexoj. Mendoj se nuk eshte keq ndonjehere te heqesh dore nga te dalat dhe t'i kushtosh pak kohe qendrimit ne shtepi, por jo vetem duke pare televizor,por mbi te gjitha duke lexuar. Nga disa biseda qe kam bere me mikesha te miat keto kohe, thuajse te gjitha kemi arritur ne te njejtin perfundim, qe shpesh vazhdojme te dalim ne fundjave sa per inerci, ose meqe dalin te gjithe le te dalim edhe ne. Une ne fakt ka kohe qe e kam rralluar kete gje. Mbase ka te beje edhe me faktin, qe une i kam filluar te dalat ne moshe shume te vogel dhe c'ka pasur per te pare dhe per te shijuar nga jeta e nates ne Tirane i kam bere, nderkohe qe tani te gjithe gjerat qe ndodhin te duken si deja vu dhe te kthehen ne monotoni. Dhe per ta mbyllur se i rashe shume gjate :P, une jam e mendimit qe disa fundjava eshte bukur te mbyllesh me shtate dryna ne shtepi dhe te shijosh nje fundjave te plote me veten tende, duke lexuar, duke pare tv, duke fjetur, duke kaluar ore te tera ne internet, duke ngrene, pse jo duke medituar, apo thjesht duke ndenjtur dhe duke pare tavanin :) Te pershendes e dashur Lisa. Je shume e mire dhe me kenaq me keto qe shkruan dhe me keto link qe sugjeron :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Oooo Aulon jam plotesisht dakort me ty. Une per vete kam disa vjet qe nuk ndjek te tjeret dhe nuk dal ne te njejtat vende sa per inerci, por gjej gjera qe me bejne vertet te ndihem mire. Dhe te rri ne shtepi me shijon po ashtu ne kohen me shi, sidomos kur lexoj. Por ne kete rast e kisha fjalen qe mos te fillojme qe tani mbylljen sepse cfare do bejme kur te vij dimri? Besoj se duket dhe nga linket e gjerave qe sugjeroj qe jane shume larg atyre cfare bejne te tjeret, qe thjesht shtojne trafikun e bllokut.
   Te falenderoj qe me viziton dhe per mendimin qe shkruan, eshte kenaqesi te te lexoj gjithmone :)

   Delete
 2. A fall package sounds so fun! And that blogger notebook is genius, thanks for sharing!

  ReplyDelete
  Replies
  1. I love the fall package too Allison, it's very unpredictable and versatile :) Thanks for stopping by and commenting. Your blog is very nice and I liked the different feeling it transmitted to me :)

   Delete

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...